دكتر شيما بهشاد

مکمل تقویت بینایی

1-این روزها به دلیل پیشرفت تکنولوژی استفاده از وسایل مانند تلویزیون، موبایل، کامپیوتر فراوان شده و باعث خستگی چشم میشود و می توانندبه چشم آسیب زنند. اما بیشتر افراد مجبور هستند به طور مکرر استفاده کنند. تقویت و حفاظت از چشم ها اهمیت زیادی دارد و افراد باید از مکمل های بینایی استفاده کنند مکمل های تقویت بینایی به دلیل دارا بودن ویتامین های فراوان از جمله A,C,E و مواد معدنی در رفع خستگی چشم نقس به سزایی دارند.

2-از ترکیبات مهم یک مکمل تقویت بینایی میتوان به لوتئین و ززانتین اشاره کرد که خواص آنتی اکسیدانی لوتئین جهت مقابله با آسیب های ایجاد شده توسط رادیکال های آزاد ناشی از نور خورسید، رژیم غذایی نامطلوب و فاکتورهای دیگر که ریسک ابتلا به کم بینی،گلوکم و دژنراسیون ماکولا را بالا می برند استفاده میشوند.لوتئین از سلول های سالم محافظت و از رشد سلول های بدخیم جلوگیری میکند.

3-مکمل های تقویت بینایی موثر دردرمان زوال بینایی ناشی از آسیب لنز در افراد مسن،افراد دیابتی و مبتلایان به آب مروارید به طور کلی حاوی ویتامین A, E و یا ترکیب لوتئین می باشد لوتئین یک آنتی کارتنوئیدی است که به محافظت چشم در برابر عوامل استرس  اکسیداتیو کمک قابل توجهی می کند.

4-افرادی که از مکمل های تقویت بینایی استفاده می کنند دچار بیماری هایی از قبیل سردرد،تاری چشم،آب مروارید و خستگی چشم نمی شوندبه دلیل وجود لوتئین و ززانتین و ویتامین های A,E,C .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =