دكتر مائده يعقوبى

مکمل کلاژن

  • مکمل های کلاژن می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد، کلاژن از اجزای اصلی پوست است از خاصیت ارتجاعی و هیدراتاسیون برخوردار است و با مصرف مکمل های حاوی کلاژن می توان از پیری زودرس جوگیری کرد.با افزایش سن بدن کلاژن کمتری تولید می کند و منجربه خشکی پوست و ایجاد چین و چروک می شود، مطالعات متعددی نشان داده اند که پپتیدهای کاگلن یا مکمل های کلاژن باعث کاهش چین و چروک و خشکی و کند شدن پیری پوست می شوند.
  • مکمل های حاوی کلاژن علاوه بر تاثیری که بر پوست می گذارد می تواند در پوکی استخوان و تسکین درد مفاصل نیز موثر باشند.طبق مطالعات افرادی که کلاژن استفاده کردند، درسنین بالا کاهش قابل توجهی دردرد مفاصل داشتند نسبت به کسانی که مصرف نکردند و بهتر قادر به انجام فعالیت های بدنی بودند. استخوان ها بیشتر از کلاژن ساخته شده اند و ساختار قوی دارند  با افزایش سن تولید کلاژن در بدن کمتر است پس با مصرف مکمل های کلاژن می توان ازپوکی استخوان جلوگیری کرد.
  • طبق تحقیق پژوهش محققان مصرف مکمل های کلاژن به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند. کلاژن ساختار عروق، رگهای خونی که خون را از قلب به بقیه بدن منتقل می کند را فراهم می کند. مصرف مکمل های کلاژن به کاهش عوامل خطر مرتبط با شرلیط قلبی مانند آترواسکلروز کمک می کند.
  • کلاژن ها در بدن ساخته می شوند وجود آنها برای بدن ضروری است و با افزایش سن ساخت آن در بدن کاهش می یابد بنابراین از مکمل های حاوی کلاژن می توان استفاده کرد که هم باعث شادابی پوست و جلوگیری از چین و چروک در سن بالا می شود و هم تقویت مو وناخن ها، سلامت روده،سلامت مغز و سلامت قلب و مفاصل می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =